3 tipy jak vylepšit obývací pokoj

Obývací pokoj je centrem domácnosti, kde trávíte spoustu volného času nejen se svou rodinou, ale i blízkými nebo přáteli. Určitě je i vaším cílem, aby vás obývací pokoj reprezentoval v tom nejlepším světle a stal se tak perfektní vizitkou, díky které si hosté udělají představu o vašem bydlení. Dospěli jste k názoru, že design vašeho obýváku již nepatří k nejmodernějším a máte pocit, že vám v tomto interiéru něco chybí? Pak si nenechte ujít dnešní článek plný zajímavých tipů pro vylepšení obývacího pokoje!

sedacky u zakaznikov

Pohodlné i praktické taburety

Taburety nebo pufy jsou stále oblíbenějším vybavením interiérů, jež si své místo v srdci mnoha lidí získaly především pro svou vzhledovou různorodost a pestrou škálou možností pro využití. Vybírat můžete z mnoha provedení a variací, kdy se od sebe jednotlivé kousky liší nejen barvou či materiálem, ale i tvarem. Taburet v obývacím pokoji zaručeně oceníte a to především pro nespočet možností, pro které jej můžete využít – zatímco jednou poslouží jako další místo pro sezení, podruhé jej využijete jako podložku na nohy, do třetice na něj umístíte tác s něčím na zub, čímž rozšíříte místo na stole.

Rozkládací sedačky jsou trefou do černého

O výhodách rozkládacích sedaček netřeba se dlouze rozepisovat. Rozkládací sedačku oceníte nejen ve chvílích, kdy se u vás doma hosté rozhodnou zdržet přes noc, ale vhod vám přijde i v době nemoci nebo zkrátka tehdy, kdy si budete chtít užít volné odpoledne a sedačku si rozložíte pro sledování oblíbených pořadů v televizi. I v tomto případě lze vybírat z několika variací, přičemž další lůžko navíc můžete vykouzlit vytažením sedací části dopředu nebo naopak sklopením opěradel a vyrovnáním sedací plochy s opěrnou. Které variantě dáte přednost, záleží jen na vás.

Praktické poličky odlehčí obývacímu pokoji

Chcete vašemu obývacímu pokoji ulehčit? Pak vsaďte na poličky! Rozhodně se nemusíte omezovat pouze na klasický vzhled, neboť vybírat lze z několika druhů a tvarů. S poskládáním poliček si můžete libovolně vyhrát a vytvořit si tak na zdi zajímavé variace. Na poličky lze umístit nejrůznější dekorace, fotografie nebo vzpomínky z cest, díky kterým se v obývacím pokoji rázem budete cítit daleko příjemněji. S pomocí poliček lze rovněž obývací pokoj rozčlenit do několika zón podle jejich funkcí – například na pracovní kout, obývací část a podobně.