3 užitečné tipy pro výběr sedací soupravy

Sedací souprava představuje středobod obývacího pokoje, kde zároveň zastává roli dominanty, jež na sebe okamžitě strhne veškerou pozornost a která udává směr celkovému zařízení tohoto interiéru. Od sedací soupravy se následně odvíjí i následný výběr nábytku či výmalby pokoje. Jestliže plánujete pořízení nové sedací soupravy, pak je dnešní článek určený právě vám. Pamatujte, že sedačku nevybíráte na jednu sezonu, ale že se jedná o kousek, který s vámi bude sdílet čas po mnoho let. Proto ji vybírejte pečlivě a dbejte důraz nejen na pěkný vzhled, ale i na kvalitu.

sedacky u zakaznikov

Tip první: Dostatek místa pro každého

V první řadě je důležité zamyslet se nad ideální velikost sedací soupravy. V tomto případě se můžete odvíjet nejen od dispozičních možností interiéru, ale rovněž i od počtu členů vaší rodiny. Je samozřejmé, že dvoučlenná rodina jen stěží využije prostornou sedací soupravu pro šest lidí, stejně jako je logické, že pětičlenné rodince rozhodně nebude stačit klasická dvojsedačka. Myslete na to, aby každý člen rodiny potažmo i návštěva měla dostatek pohodlného místa pro sezení a nemusela se tak s ostatními mačkat. Rozumně k výběru sedací soupravy přistupujte i s ohledem na velikost vašeho obývacího pokoje. Pokud musíte počítat každý centimetr, pak si nepořizujte zbytečně velkou sedací soupravu. Naopak máte-li místa dostatek, dopřejte si luxus a pohodlí s rohovou sedačkou nebo sedačkou do tvaru U.

Tip druhý: Materiál není jen otázkou vkusu

Druhým kritériem pro výběr sedací soupravy je materiál. Ten vám doporučujeme vybírat nejen podle vkusu, ale i podle praktičnosti – přeci jen o sedačku budete muset pečovat. Sedací soupravy mohou být kožené, čalouněné nebo potažené textilem. Od materiálu se logicky odvíjí i pořizovací cena, která je pro mnohé z vás nejdůležitějším kritériem. Nejdražší jsou kožené sedačky, které jsou ale zároveň nejkvalitnější a pyšní se úctyhodnou výdrží. Pozadu ohledně kvality a výdrže nezůstávají čalouněné sedací soupravy, které je možné vybírat z mnoha zajímavých odstínů a barevných kombinací, mezi nimiž každý dokáže najít tu pravou.

Tip třetí: Myslete i na praktickou stránku

Jakmile budete mít jasno v otázce velikosti, tvaru a materiálu, můžete se na závěr ještě zamyslet nad otázkou, zda chcete, aby vše sedací souprava měla i další praktické stránky – jako například možnost rozložení nebo úložný prostor. Pokud míváte hosty, kteří se často zdrží i přes noc, pak neváhejte nad pořízením takové sedací soupravy, která bude disponovat lůžkem k rozložení. Získáte tak pohodlné místo pro vaši návštěvu, která již nikdy nebude muset spát na zemi. Úložný prostor se rovněž vždycky hodí, můžete do něho uložit vše od ložního prádla, přes sezonní oblečení až po další nezbytnosti, které nemusí být druhým na očích.