3 užitečné triky, díky kterým si usnadníte práci v kuchyni

Trávíte v kuchyni spoustu času a vaření pro vás představuje příjemnou radost? Rádi připravujete nejrůznější pokrmy, po kterých se následně celá rodina olizuje až za ušima? Pak si i přes veškerou zalíbenost ve vaření chcete svou práci co možná nejvíce usnadnit – jen nevíte, jak na to. Věřte nebo ne, ale někdy stačí i málo, aby se vám v kuchyni daleko lépe pracovalo i hospodařilo. My naštěstí známe zajímavé triky, díky kterým zamezíte nepořádku v kuchyni, ušetříte drahocenné místo a čas strávený v tomto interiéru si daleko více užijete!

3 užitečné triky, díky kterým si usnadníte práci v kuchyni

Trik první: využití stěn má své kladné stránky

Využít prostor v kuchyni není vždy tak jednoduché, zvláště není-li vaše kuchyně prostorná a vy tak musíte počítat s každým centimetrem. Jestliže vám dochází místo a vy máte spoustu věcí, které chtě nechtě potřebujete někam uložit, pak svou pozornost zaměřte na stěny. Ty jsou v kuchyni velmi často opomíjené a z tohoto důvodu prázdné – a to je škoda! Na zeď si můžete pověsit kuchyňské nářadí, kořenky nebo květináčky plné bylinek, jež používáte k vaření. Uvidíte, kolik místa navíc rázem získáte!

Trik druhý: maximálně osvětlená pracovní plocha

Na práci v kuchyni musíte vidět, díky čemuž se vám nejen bude daleko lépe pracovat, ale zároveň předejdete možným úrazům. Velice oblíbeným řešením je dodatečné LED osvětlení v podobě pásků, které se instalují na nábytek, police nebo zásuvky. Pokud nechcete bourat nebo jinak technicky zasahovat, pak osvětlení instalujte do dna skříněk ve formě světelných lišt.

Trik třetí: prodloužení pracovní plochy

I tento typ je určený pro majitele menších kuchyní. Možná i vám při vaření nebo jakékoli práci v kuchyni chybí místo – jednoduše je vám vaše pracovní plocha malá. Pokud jste až do dnešního dne nepřišli na způsob, jak tento problém vyřešit, pak si nenechte ujít následující tip: pořiďte si do kuchyně mini pracovní ostrůvek! Ty mají podobu vozíků s několika přihrádkami, poličkami i zásuvkami, které lze patřičně využít a hlavně nabízí další kousek pracovní plochy, pro které jistě najdete to správné využití.