Chcete si doma zařídit šatnu? Poradíme vám jak na to!

Šatna – jedno slovíčko, při jehož vyslovení se drtivá většina žen toužebně zasní a v myšlenkách si představí dokonalé místo pro ukládání veškerého oblečení, bot, kabelek a ostatních módních doplňků. Nebudeme si nic nalhávat, po soukromé domácí šatně touží nejeden z nás, bohužel ne každý si tento luxus může dovolit. Šatna rozhodně není jen rozmazleností mnohých z vás, neboť představuje nejen zajímavý doplněk interiéru, ale rovněž i velmi šikovné řešení pro ukládání věcí – nevzniká tak chaos, každá věc má své čestné místo a orientace zde je tak mnohem přehlednější a jednodušší. Chcete si zařídit šatnu? Pak si přečtěte, jak na to!

Chcete si doma zařídit šatnu? Poradíme vám jak na to!

Vyřešte otázku místa

V první řadě je důležité si odpovědět na jednu podstatnou otázku: mám na šatnu vůbec místo? Nebuďte naivní a odpovězte si upřímně. Je logické, že se nemůžete vzdát ložnice na úkor šatny, proto k jejímu zařízení přistupte jen v případě, kdy máte nevyužitou místnost nebo si můžete dovolit ubrat větší plochu z jednoho z pokojů – ideálně z ložnice. Uvědomte si, že šatna vyžaduje prostor pro úložné prostory na dvou protilehlých stranách, přičemž by mezi nimi měla vzniknout ulička minimálně o velikosti 80 cm – jedině tak se budete moci v šatně volně pohybovat a nepocítíte tak žádné omezení.

Udělejte si přehled v rozpočtu

Zařízení domácí šatny je nákladné a rozhodně to nebude zadarmo. Je potřeba investovat nejen čas na zřízení, ale i finance na koupi vnitřní výbavy a případně je nutné počítat i s vydáním peněz na stavební úpravy. V dnešní době se dají za poměrně slušný peníz pořídit jednoduché nástěnné systémy, do kterých je nutné investovat několik tisíc. Koupit si můžete i luxusnější vybavení, které vaší šatně dodá elegantní vzhled, ovšem v takovém případě počítejte s vysokou investicí – například systémy disponující výklopnými mechanismy vyrobené z ušlechtilých dřevin vás mohou vyjít na několik desítek až stovek tisíc. Můžete si to dovolit?

Zamyslete se nad uspořádáním

Zařídit si šatnu je jedna věc, ovšem mít v ní pořádek, přehled a ucelený řád je věc druhá – a mnohdy daleko složitější. Šatna vám nebude k ničemu, pokud v ní bude vládnout chaos a vy se v ní nevyznáte. Strávit několik desítek minut hledáním konkrétního kousku oblečení před odchodem do práce? To si může dovolit jen málokdo, akorát vás to rozčílí. Proto si dejte záležet s rozložením věcí.