Moderní baterie ke dřezu vás překvapí svými funkcemi

Svou kuchyni si každý představujeme po svém – zatímco někomu jde především o dokonalou praktičnost, dalšímu nejvíce záleží na perfektním vzhledu, jiný by chtěl obě tato kritéria vhodně skloubit do jednoho uceleného projektu. Neodmyslitelnou součástí každé kuchyně jsou kvalitní a funkční spotřebiče – sporák, varná deska, mikrovlnka, myčka na nádobí. To všechno nám práci v kuchyni výrazně usnadňuje a zpříjemňuje. I když jsou moderní spotřebiče bezesporu důležité, bez klasického kuchyňského dřezu a především kvalitní baterie se ve své kuchyni stejně neobejdete. Pojďme se společně podívat, co vám mohou moderní baterie nabídnout!

Moderní baterie ke dřezu vás překvapí svými funkcemi

Rozdělení baterií ke dřezu

Baterie ke dřezu se rozdělují podle umístění a to na baterie nástěnné a stojánkové. Existují i speciální sklopné baterie, které jsou ideálním řešením pro případ, kdy se dřez nachází pod oknem – díky sklopné baterii následně lze bez problému okno otevírat. Dále se baterie ke dřezu dělí na dvě skupiny – tlakové a beztlaké. Výběr závisí na tom, zda jste závislí na vlastním ohřevu vody. Poslední dělení baterií rozděluje baterie podle toho, jak se ovládají a to na baterie pákové, růžicové a termostatické.

Moderní provedení

Kromě dech beroucího vzhledu, kterým se moderní baterie ke dřezu pyšní, se může řada z nich chlubit i další převratnou novinkou – integrovaným LED osvětlením. Ačkoli nemá tato funkce s praktičností nic společného a jedná se tedy především o estetickou stránku věci, mnoho lidí si svítící baterie oblíbilo a nedají na ně dopustit. Tato high-tech technologie se postará o to, že vám voda vytékající z kohoutku bude barevně svítit. Ano, možná se bez barevné vody obejdete, ale jako ozvláštnění kuchyně je to dobrá volba. Váš kohoutek následně může vydávat tyto barvy:

  • zelená (do 32°C)
  • modrá (32°C až 40°C)
  • růžová (40°C až 45°C)
  • červená (nad 45°C)

Sodovka přímo z kohoutku

Věděli jste, že si díky moderním bateriím ke dřezu můžete vyrobit vlastní sodovku a to pouhým otočením kohoutku? Mnohé baterie, které jsou v současné době k dostání, obsahují i sodovkovač. Jediným vaším úkolem je zmáčknout elektromagnet, který je umístěn přímo na baterii a rázem si můžete natočit čerstvou bublinkovou vodu.