Oživení domácnosti za pár kaček – inspirujte se!

I dokonale zařízený interiér, ve kterém bylo myšleno na každičký detail, vás po určitém čase začne nudit a ze dne na den dospějete k názoru, že si vaše bydlení zaslouží změnu. Ne každý si ale může dovolit přistoupit k radikálním změnám, které by ho stály nejen spoustu času, ale především financí. Možná si ani vy po finanční stránce nemůžete vyskakovat a hledáte tak způsoby, jak vaši domácnost oživit za pár korun. V dnešním článku jsme pro vás připravily několik zajímavých a především levných tipů, díky kterým dodáte vašemu bydlení šmrnc – a to doslova za hubičku!

Oživení domácnosti za pár kaček – inspirujte se!

Škatulata, hýbejte se!

Nejrychlejší a zároveň i nejlevnější proměnou v interiéru je změna uspořádání nábytku. Ať už vás nudí váš obývací pokoj, nelíbí se vám vaše ložnice nebo jste došli k myšlence, že pokoj vašich ratolestí dávno není tak přitažlivý, stačí, když si jedno odpoledne uděláte čas a pustíte se do přestavby. Nebude vás to stát ani korunu a ve finále zjistíte, že daný interiér získal na úplně nové podobě, díky které se v něm rázem cítíte mnohem příjemněji.

Zrcadlo, zrcadlo – ukaž, co umíš!

Zrcadla jsou nejen praktickým, ale i dekorativním prvkem domácnosti. Jejich úkolem je odrážet světlo i vás odraz, ale dokážou toho mnohem více – například prosvětlit místnost nebo ji opticky zvětšit. Máte-li pocit, že je váš interiér na pohled malý a vy se v něm necítíte dobře, umístěte do prostoru alespoň jedno zrcadlo. Nejenže tak do místnosti umístíte příjemnou a vzhledově přitažlivou dekoraci, ale navíc celý prostor na pohled rozjasníte, zvětšíte a dodáte mu šmrnc.

Doplňky a jejich kouzlo

Mezi levné proměny v interiéru rozhodně patří i nejrůznější doplňky a platí, že za jejich pořízení nemusíte utratit balík peněz. Mnohdy stačí i malá drobnost umístěná na dobrém místě a rázem bude váš pokoj vypadat úplně jinak. Doporučujeme porozhlédnout se po zajímavém obrazu, dát na pohovku v obývacím pokoji nový barevný přehoz, umístit na okna v ložnici několik květináčů nebo si poličky ozdobit rodinnými fotografiemi. Možností je spousta!

Barvy, barvy barvičky!

Pouštět se do malování je časově i finančně nákladné, i přesto se ale na pomoc barev můžete s klidným srdcem spolehnout a neutratit nekřesťanské peníze. Bohatě postačí, když si interiér oživíte pestrobarevnými doplňky a maličkostmi. Nemusíte se hned pouštět do malování, skvělou alternativou jsou i samolepky na zeď, které se dnes dají pořídit v mnoha provedeních.