Posuvné dveře šetří místo a dodávají šmrnc!

Řešíte nedostatek místa v interiéru? Trápíte se pro málo prostoru, o který navíc přicházíte díky takové banalitě, jako jsou dveře? Pravda je taková, že bez dveří se v interiéru dokáže obejít jen málokdo. Nejenže oddělují jednotlivé místnosti, ale navíc vám poskytují soukromí a umožňují v určitých chvílích trávit čas o samotě. Zatímco pro někoho dveře představují klasické vybavení domácnosti, pro jiného je to hotová noční můra. Kdo žije v malém bytě, kde nemá prostoru na rozdávání, pak ví, jak velkou komplikaci klasické dveře představují. Pro takové případy jsou ideální volbou dveře posuvné, na které se blíže podíváme v dnešním článku.

Posuvné dveře šetří místo a dodávají šmrnc!

Posuvné dveře mají spoustu výhod

Posuvné dveře spojují hned několik vlastností, pro které jsou stále oblíbenější a v interiérech i využívanější. Největším pozitivem je bezesporu úspora místa, pro kterou si je možná zamilujete i vy. Na rozdíl od klasických dveří se tento typ nemusí klasicky otevírat do prostoru, což je jistě dobrá zpráva. Další výhodou je příjemný vzhled, který vašemu interiéru dodá šmrnc. Vybírat můžete mezi různorodými typy provedení a variací, mezi kterými si jistě dokáže přijít na své úplně každý – dokonce i ten nejnáročnější zákazník.

Druhy posuvných dveří

Co se týče druhů posuvných dveří, máte na výběr mezi dvěma – posuvné dveře, které se sunou po stěně a posuvné dveře, které zajíždí do pouzdra. Oba typy dveří mají něco do sebe a záleží jen na vás, kterému druhu se nakonec rozhodnete dát přednost. Je pravda, že posuvné dveře, které se otevírají sunutím po zdi, jsou na instalaci mnohem jednoduší. V tomto případě stačí umístit posuvný mechanismus na přilehlou stěnu. S posuvnými dveřmi zajíždějícími do pouzdra je to u instalace trochu složitější – v tomto případě je nutné do zdi umístit speciální pouzdro, do kterého se dveře po otevření celé schovají.