Zařizujeme chodbu – prakticky i esteticky!

Kdo by se pídil po nejčastěji opomíjené části domácnosti, dopídil by se jednoznačně k chodbě. Doma jí máme snad úplně všichni, ale jen málokdo jí věnuje tolik pozornosti, kolik by si ve skutečnosti zasloužila. Možná ani vaše chodba není ideálem krásy a dokonalosti. Chodbu si ve svém bydlení bohužel nevybíráme a jednoduše se musíme smířit s tím, co máme – ať už je vaše chodba úzká či široká, dlouhá nebo krátká, malá či velká. V dnešním článku se společně zaměříme na to, jak vaši chodbu zařídit prakticky i esteticky. Jdete s námi do toho?

Zařizujeme chodbu - prakticky i esteticky!

Správná volba nábytku

Nábytek je na chodbě jednoznačně největším kamenem úrazu. Ve většině případů není na chodbě místa k rozdávání, ovšem i přesto má spousta z vás nutkání dostat sem co možná největší množství nábytku ve snaze získat tak maximum úložného prostoru. Ve finále tak možná máte prostor k uložení věcí, ale vaše chodba připomíná spíše skladiště, ve kterém navíc není k hnutí. Výběr nábytku na chodbu rozhodně není radno uspěchat. Obecně nejideálnější variantou jsou vestavěné skříně slibující úložný prostor a šetřící místo.

I na chodbě musíte vidět

Disponuje vaše chodba oknem, které do tohoto prostoru propouští dostatek denního světla? Pak se můžete považovat ta skutečné šťastlivce. Chodbu s oknem má doma opravdu jen hrstička lidí. Ovšem i tak je nutné na chodbě vyřešit otázku osvětlení, neboť i tady musíte na svůj pohyb a činnosti zde vykonávané dobře vidět. Jestliže si nemůžete dovolit realizaci střešních oken, přistupte ke klasice v podobě umělého osvětlení a na chodbu si umístěte nejen hlavní světlo, ale i bludičky, bodovky nebo lampičky – výběr je neomezený!

Praktické hledisko

Mnoho lidí nemá předsíň a této role se tak chtě nechtě ujímá chodba. Co to znamená? Že tento prostor slouží k odkládání svršků a bot – a s tím je nutné počítat. Myslete proto na praktickou stránku vaší chodby a postarejte se o to, aby v ní nevznikal zbytečný chaos. Otázku uložení věcí vyřešte s ohledem na prostor. Kdo si to může dovolit, pořídí si klasický volně stojící věšák. Nemáte-li místa na rozdávání, váš problém hravě vyřeší nástěnné háčky.