Znáte nevýhody skleněných jídelních stolů?

Zamilovali jste se do elegantně vyhlížejícího skleněného jídelního stolu a v hlavě již tajně spřádáte plány, jak jej ve své jídelně vhodně zkombinujete s ostatními prvky? Pak si ještě před svým konečným rozhodnutím přečtěte náš dnešní článek! Skleněné stoly opravdu působí luxusně a pro svou nenápadnost se dají umístit prakticky kamkoli, ovšem na druhou stranu skrývají řadu nevýhod, o kterých byste ještě před nákupem rozhodně měli vědět. Jaká úskalí se pojí se stoly vyrobenými ze skla? To se dozvíte v dnešním článku!

Znáte nevýhody skleněných jídelních stolů?

Nevýhoda první: nepraktické stolování

Většina svědomitých hospodyněk touží po dokonale čisté domácnosti bez jediného smítka prachu či šmouhy. Jestliže i vy patříte k hnidopichům a hodně si zakládáte na vzhledu vašeho bydlení, pak pro vás skleněný stůl není ten pravý – uvědomte si, že každý otisk dlaně nebo prstů bude na tomto modelu okamžitě vidět. A nejen to! I odložené příbory, skleničky nebo kolečka od hrníčků vás budou jen rozčilovat.

Nevýhoda druhá: nepohodlí a chlad

Mnoho lidí je zvyklá na jakýsi rituál v podobě rozepnutí si knoflíku u kalhot po výtečném nedělním obědě nebo zutí bot na návštěvě. Možná i vy máte takové zvyky a nepřijde vám na nich nic špatného – přeci jen při plném žaludku není nic pohodlnějšího, nežli povolení těsného opasku u kalhot. Se skleněným stolem na tyto příjemnosti ale můžete zapomenout. Přeci jen pod skleněnou deskou bude všechno vidět a i když pro vás to možná bude pohodlné, co by na vaše zuté boty nebo přetékající bříško přes kalhoty řekli ostatní strávníci?

Nevýhoda třetí: nebezpečí ostrých hran

Současná nabídka zahrnuje jak stoly klasicky hranaté, tak i kulaté nebo oválné. Přesto ale dává většina lidí přednost klasice v podobě hranatého stolu – a to pro vás může být kamenem úrazu. Doslova! Skleněné jídelní stoly mají obzvláště ostré okraje nežli stoly vyrobené ze dřeva. Máte-li malé děti, pak raději dejte od skleněné varianty ruce pryč. Člověk nikdy neví, jakou lumpárnu dítka vyvedou a pořízením stolu z jiného materiálu tak předejdete možným úrazům.