Čeho se vyvarovat při zařizování nové kuchyně

Kuchyně je místem, které většina z nás považuje za nejdůležitější součást domácnosti. Nejenže zde připravujeme ty nejchutnější pokrmy, které následně s láskou podáváme našim blízkým, ale zároveň zde trávíme spoustu času – ať už společně s rodinou nebo sami s šálkem dobré kávy. Zařizování nové kuchyně je radost i starost. Zatímco na jednu stranu se těšíte na změny, které s sebou rekonstrukce stávající nebo zařízení úplně nové kuchyně přináší, na stranu druhou máte strach, zda se tohoto úkolu dokážete zhostit tak, aby byl výsledek co možná nejlepší.

Čeho se vyvarovat při zařizování nové kuchyně

Chybička se vloudila…

Jedno dobře známé rčení říká, že učený z nebe nespadl. Je pravda, že při zařizování kuchyně se můžete dopustit celé řady chyb, které by se mohly postupem času projevit nejen na vzhledu, ale i na samotném chodu vaší kuchyně. Toužíte-li po dokonalé kuchyni, která vám bude sloužit doslova od A po Z, pak si nenechte ujít dnešní článek. Poradíme vám, jakým chybičkám se vyvarovat!

• Ne vždy je dobré spoléhat se jen sám na sebe

Stojíte před rozhodnutím, zda si na sestavení vaší nové kuchyňské linky pozvat zkušené odborníky, nebo zda se do tohoto úkolu máte pustit na vlastní pěst? Hodně lidí se pomoci odborníků vzdává z jednoho prostého důvodu: chtějí ušetřit. Je pravda, že návštěva profesionálů, kteří by vám kuchyňskou linku sestavili, by rozhodně nebyla zadarmo, ovšem na druhou stranu pokud se do montáže pustíte sami a byť nechtěně si během tohoto procesu svou linku poškodíte, ztrácíte nárok na reklamaci. A pořízení nových dílů vás pak může vyjít daleko dráž, nežli několikahodinová pomoc od zkušených pomocníků přímo od firmy.

• Nespoléhejte se na první dobré slovo

Investice do nové kuchyně nebo do rekonstrukce té stávající je poměrně vysoká. Vzhledem k tomu, že se ve většině případů jedná o slušné peníze, byste si měli být jistí, komu vlastně důvěřujete a od koho si svou novou kuchyň vlastně pořizujete. Určitě není dobré spolehnout se na první dobrá slůvka, na která narazíte. Většina lidí se zkrátka nechá zlákat věcmi, které ve skutečnosti ani nepotřebují a to jen z toho důvodu, že o nich prodejce moc pěkně mluvil. Ne, vy si nechtě otevřená zadní vrátka a klidně navštivte několik prodejců, mezi nimiž si ve finále vyberete toho nejlepšího. Pamatujte – jedná se přece o vaše peníze.

• Moderní věci nemusí být vždy těmi nejlepšími

Ani u výběru kuchyňské linky není estetická stránka tím nejdůležitějším kritériem a na to byste měli pamatovat. Hitem současné doby jsou lesklé povrchy, které sice na pohled působí velmi elegantně a přitažlivě, ovšem co se praktičnosti týče, už to tak veselé není. Možná se i vám zalíbila lesklá kuchyňská linka a nyní zvažujete její koupi. Dobře si ale svoje rozhodnutí rozmyslete – na lesklém povrchu bude vidět každý dotek prstu, což je pro každodenní vaření nepraktické. Místo pohodlného vaření by se tak mohlo stát, že více času strávíte leštěním, které stejně nikdy nebude mít konce.