Jak zařídit jeden pokojíček pro dvě děti?

Děti jsou radost i starost – to je dobře známé rčení, které si v hlavě přehrává mnoho rodičů. Děti vnáší do našich životů spoustu radosti, veselosti i dětského nadšení, ovšem občas nastanou i takové chvíle, kdy si rodiče zkrátka nevědí rady – a to například tehdy, kdy stojí před úkolem zařídit jeden pokojíček pro dvě děti. Ačkoli se zařízení pokoje pro dvě dítka možná jeví jako snadný úkol, pravda je mnohdy úplně jinde. Jestliže i vy potřebujete zařídit jeden pokojíček pro dvě ratolesti a vůbec si s tím nevíte rady, pak vám doporučujeme přečíst si náš dnešní článek.

Tinedzerska izba s poschodovou postelou, stolom a nastennymi policami__20154_cocy22a_01_PH124910

Zdroj fotografie: Inter IKEA Systems

Dětský pokojíček se neobejde bez postele

Nejdůležitější součástí dětského pokojíčku je kvalitní postel, jejíž výběr byste neměli podceňovat. Ať už máte prostoru na rozdávání nebo řešíte každý centimetr, správná postel je základem pro správný vývoj vašeho dítěte a investice financí je zde rozhodně na místě. Jestliže zařizujete pokojíček menší, vsaďte na patrové postele, které šetří místo a v očích dětí představují ideální příležitost pro vymýšlení spousty lumpáren. Je-li naopak dětský pokojíček prostorově velký, nemusíte se při výběru nikterak omezovat.

Dvě děti = dvojité vybavení

Pokojíček pro dvě děti zastává jedno důležité pravidlo: každé vybavení zde musí být dvakrát. I přesto, že pokojíček dětí nepatří k největším, nemůžete ani jedno z nich žádným způsobem omezovat a zatímco jedno dítko bude mít to či ono, druhému to nedopřejete – takhle to nefunguje. Při pořizování vybavení tedy myslete dvojmo a to již od samého začátku – dvě postele, dva psací stoly, dvě šatní skříně atd.

Nedostatek úložných prostorů může být problém

Každý rodič ví, že udržet pořádek v dětském pokojíčku může být mnohdy opravdu nadlidský úkol. Není se proto čemu divit, že se většině z vás po otevření dveří naskytne pohled na rozházené hračky a oblečení válející se všude po pokoji. Jestliže těmto stavům chcete alespoň částečně zabránit – nebo se o to alespoň pokusit – pak myslete na dostatek úložných prostorů. Každému dítěti umožněte, aby si své hračky, oblečení a další nezbytnosti mělo kam ukládat.