Jak správně vybrat nový koberec

Koberce neodmyslitelně patří k základnímu vybavení každé domácnosti. Nejenže mají funkci praktickou, ale zároveň hrdě plní i roli estetickou – celý interiér příjemně zútulňují a dodávají mu šmrnc. Koberce obecně představují užitečný módní doplněk, jehož pestrá nabídka se neustále rozšiřuje a nabízí vám tak čím dál více možností výběru barev i vzorů. Na koberce nelze hledět jen jako na prostředek ochraňující před studenou podlahou – i když je pravda, že většina lidí si koberec pořizuje především proto, aby jim doma nebylo chladno od nohou. Jestliže i vy plánujete koupi nového koberce, nechte se inspirovat dnešním článkem – poradíme vám, jak na to!

Jak správně vybrat nový koberec

Kladné stránky koberců

Možná si pohráváte s myšlenkou, zda je pořízení koberců do domácnosti z praktického hlediska rozumné – přeci jen v sobě zachytávají nejrůznější špínu, prach či nepořádek. Pravda je taková, že koberce mají řadu pozitivních vlastností. Nebudeme si zde vypisovat celý seznam, ba naopak zmíníme jen ta největší pozitiva:

  • ochrana před hlukem: ano je to tak. Koberce mají tu schopnost, že ruší hluk, což oceníte nejen vy, ale i vaši sousedé.
  • ochrana před zimou: jak již bylo řečeno výše, koberce vás ochrání před chladem od nohou, který umí být hodně nepříjemný.
  • vzhled interiéru: dalším pozitivem je celkové vnímání interiéru. Je dokázáno, že člověk se lépe cítí v místnosti, kde je koberec nežli tam, kde koberec chybí.

Jaké provedení je to pravé?

Více než pestrá nabídka koberců vám dává volnou ruku s jeho výběrem. Záleží jen na vás, zda si do svého bydlení pořídíte decentní koberec nebo se naopak rozhodnete pro křiklavější variantu. Volba by měla být nejen otázkou vkusu, ale měli byste brát ohled i na další vybavení místnosti – nábytek, výmalba, dekorace. Velice oblíbené jsou jednobarevné varianty, které se dají velmi snadno kombinovat. Pro odvážnější je dostupné obrovské množství koberců zdobených zajímavými motivy. Jednoduše řečeno: každý si přijde na své!